ice-factory.pl - logo
menu

Czyszczenie suchym lodem - Łódź

Czyszczenie suchym lodem

Bezpieczna, ekologiczna, efektywna i szybka to tylko nieliczne określenia opisujące charakter bezinwazyjnej metody, jaką jest czyszczenie suchym lodem. Nie używamy środków chemicznych ani ściernych, nie generujemy odpadów. Dodatkową, ale nie mniej istotną zaletą tego niekonwencjonalnego systemu czyszczenia powierzchni, nie tylko przemysłowych, jest brak konieczności demontowania linii produkcyjnych oraz suszenia maszyn po przeprowadzonym procesie czyszczenia.

Stanowi to bezdyskusyjną przewagę nad innymi metodami usuwania zabrudzeń. Jednak przede wszystkim system ten daje niewymierne korzyści dla potencjalnych klientów, poprzez oszczędność czasu oraz nakładów finansowych.

Jak to działa? Czyszczenie suchym lodem polega na połączeniu niskiej temperatury osiągającej -78,5 stopni i silnie skompresowanego powietrza, które rozpędza granulki suchego lodu do prędkości powyżej 500km/h.

Dzięki takiemu połączeniu, zabrudzenie pęka nie uszkadzając przy tym czyszczonej powierzchni.

Zastosowanie techniki czyszczenia suchym lodem doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu materiałów wrażliwych na kontakt z wodą i narażonych na działanie korozji.