ice-factory.pl - logo
menu

Zastosowanie - suchy lód

Zastosowanie

Transport – suchy lód wykorzystujemy do transportu produktów spożywczych m.in. lody, mrożonki, ryby, mięso, ale również do transportu farmaceutycznego; organy, krew, szczepionki czy nawet ludzkie zwłoki. Jest to łatwy i efektywny sposób do przewozu zamrożonych produktów i nie wymaga dodatkowych źródeł energii aby utrzymać odpowiednią temperaturę. W momencie transportu małych produktów w odpowiednim opakowaniu temperatura może się utrzymać do kilkunastu godzin, a nawet dni, aż do mometu wysublimowania całego lodu.

Catering – podczas podróży samolotem lub pociągiem do utrzymania niskiej temperatury żywności oraz do podtrzymania świeżych produktów w dobrej kondycji, gdyż suchy lód jest dopuszczony do bezpośredniego kontaktu z produktami świeżymi. Nie zmienia ich smaku oraz zapachu, a zapobiega powstawaniu bakterii i grzybów

Czyszczenie suchym lodem – wykorzystywane jest w wielu płaszczyznach przemysłowych, jest szybkie, efektowne, a do tego opłacalne. Czyszczenie polega na złączeniu procesów: termicznego, mechanicznego i sublimacyjnego, dzięki czemu nie pozostawia odpadu wtórnego i usuwa brud nie naruszając powierzchni czyszczonej.

Laboratoryjne – suchy lód jest zgodny w zastosowaniach z zasadami BHP, wykorzystywany w laboratorium służy do szybkiego chłodzenia odczynników lub mrożenia ich. Służy też do tworzenia cieczy oraz do spowolnienia reakcji egzotermicznych.

    Rozrywka:

  • - suchy lód wykorzystywany jest przy tworzeniu efektywnch drinków z mgiełką,
  • - do ekskluzywnie podawanych dań pokrytych dymem,
  • - taniec we mgle przy wykorzystaniu wytwornicy dymu ciężkiego,
  • - do zabaw i doświadczeń z parą, dymem,
  • - do efektów filmowych, fotograficznych czy reklamowych